szukaj
© 2009 netkoncept.com
Centrum edukacyjne

W byczyńskim grodzie nie można się nudzić. Z myślą o najmłodszych przygotowana została bogata oferta edukacyjna dla wychowanków przedszkoli, szkół na wszystkich etapach kształcenia oraz studentów.

Oferta obejmuje warsztaty, wykłady i pokazy multimedialne, „zielone szkoły”, wycieczki szkolne jedno-, dwu- i trzydniowe, zimowiska i kolonie. Pracownicy i członkowie Opolskiego Bractwa Rycerskiego oraz gospodarze mają dużo różnych propozycji i z pewnością każdy zainteresowany znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Wśród tych propozycji znajdują się lekcje fechtunku na różnego rodzaju broń białą, nauka jazdy konnej, nauka pisania gęsim piórem, warsztaty tkactwa, tańca dawnego, mincerskie, ceramiczne. Ci, którzy na rzucanie toporem czy strzelanie z łuku nie mają ochoty mogą zrobić zakupy na jarmarku średniowiecznym i pooglądać wystawy o tematyce historycznej. Znajdą coś dla siebie także wielbiciele dawnych rzemiosł: garncarstwa, płatnerstwa – wyrób broni białej, kowalstwa, krawiectwa historycznych strojów.

Niemałym atutem grodu w Byczynie jest fakt, że obsługuje on turystów przez okrągły rok. Można przyjechać latem i zimą, bo chociaż panuje tu aura zamierzchłych czasów, to ogrzewanie podłogowe nie pozwoli gościom zmarznąć. Warownia w Byczynie to żadne muzeum, tutaj można poczuć prawdziwą atmosferę minionych wieków. Rzemieślnicy w warsztatach wyrabiają hełmy, zbroje i miecze, w stajni stoją konie, a w podgrodziu obozują woje.